SADIK  ERENLER - Yazar / Schriftsteller
     Sadık Erenler: 1955 yılında  Ankara'da bir banka memurunun çocuğu olarak doğdu. Aslen Sivas ilinin Divriği  ilçesindendir. Babasının memurluğu nedeniyle öğrenimini değişik şehir ve kasabalarda yaptı. İlkokulu; Divriği,  Bayburt  ve Ankara'da, Ortaokul eğitimini Mardin ve Tarsus'ta, Lise eğitimini Tarsus ve Sivas'ta yapıp mezun olduktan sonra  1973 yılında Almanya'ya geldi.
     1976 yılında bir Plastik firmasında çalışmaya başlayıp, 1984 yılında aynı firmada vardiya ustası oldu. Lise sıralarında bir kitap kurdu olarak bilinen yazar, Lise eğitimi sırasında başlamış olduğu edebiyat çalışmalarını Almanya'da da sürdürüp 1989 yılında ilk öykü kitabı Dazlaklar'ı yayımladı. İsviçre'de bir kuruluşun açtığı öykü yarışmasında dereceye girip  ödül aldı.İçindeki yüksek öğrenim isteğini bastıramadığından, Anadolu Üniversite'sinin Avrupa'da başlattığı Üniversitede okuma fırsatını değerlendirerek İktisat Bölümüne girip dört yıllık bir eğitimden sonra  diplomasını aldı. 1987 yılında çalışmakta olduğu firmada Kimya koluna bağlı sendika  kurulmasının içinde yer alarak İşyeri İşçi Temsilciliğine seçildi,  22 yıldır sürdürdüğü İşçi Temsilciliği görevini 2006 yılından beri Baştemsilci olarak yürütmektedir.
     1993 yılındaki Madımak Oteli yangınından sonra  Avrupa'da gelişen Alevi Kültür Merkezleri kurma girişimi içinde yer almış olup, yaşadığı Laichingen kasabasında 1997 yılında kurulan AKM Laichingen'in ilk başkanı olarak  iki dönem görev yaptı. Avrupa'da  her ay yayımlanan Kerbela Dergisine  seri olarak ''Aleviliğin Tarihsel Sürecini'' yazmaya başladı. ''Kerbela Çiçekleri'' romanının ilk cildini 1996 yılında yayınlayan yazar,  2006 yılında  2. cildini yayımladı.
      Yazar, Aleviliği daha iyi öğrenmek  ve öğretmek için araştırmalarını yoğunlaştırıp,  Laichingen Alevi Kültür Merkezi'nde Alevilik dersleri vermesinin yanı sıra,  Kerbela Dergisinde yayınlanan seri yazılarını daha da  geliştirip bilgi boşluklarını da doldurarak önümüzdeki dönemde okuyucuya  bir ''Araştırma  Kitabı''  olarak sunma aşamasında.
 
 
 
Im Brühl 18/2
89150 Laichingen
 
Handy / Cep : 0174 - 6629769
Telefon : 07333 - 924757
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Homepage
zur Verfügung gestellt
von Vistaprint