SADIK  ERENLER - Yazar / Schriftsteller
 
Dazlaklar öykü kitabı 7 öyküden oluşmaktadır. Yayımlanan ilk kitabımdır. Yaşadığımız Almanya'daki yabancı düşmanlığını, ülkemize duyulan özlemi, düşlerin ve hayal kırıklıklarının insan ruhunda yarattığı fırtınayı, Anadolu'daki insan sıcaklığının yakıcı boyutunu, Almanya'daki sosyal yaşamı, insanın insanla ve insanın çevresiyle olan ilişkisini dramatik eksende ele alan ve bunu duygusal ve insancıl ögelerle irdeleyen 168 sayfalık bir kitaptır.
Aşağıda kitabımdan kısa bir bölümü okuyacaksınız.
 
''Dazlaklar koşarcasına gidiyorlardı. Cengiz'in dudağından çenesine bir sızıntı yürüdü, boynuna aktı ılık ılık.
Wolfgang, arkadaşının suskunca yerde yatışını korku dolu gözlerle süzdü.
- Cengiiiizzz, Cengiiiz... Konuşsana! Ben arkadaşın Wolfgang.
Hafifçe aralanmış gözkapakları yeniden yumuldu Cengiz'in. Ağzı biriki kez açılıp kapandı. Tüm yaşantısı, sevdikleri gözlerinin önünde belirdi. Gözkapakları yumulduğu gibi yeniden açıldı yavaşça, dudakları enikonu kıpırdadı. Yeni bir kan şeridi süzüldü boynuna.
- Bii... Bizim... Bizimkilere haber ver. Ağlayıp yanmasınlar ardımdan. Şunu... Şunu unutmasınlar ki, kendilerini canından çok seven ve sayan bir evlatları vardı. Kim... Kimseye de kin gütmesinler. Hele sizlere Almanlar'a hiç. Bizde de vardır böyleleri. Her ülkede vardır az çok.
Dişleri birbirine vururken, dudakların titremesi yoğunlaştı. Bakışlarındaki ışığın gittikçe söndüğünü, duyularının gittikçe köreldiğini sezinledi.''
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kerbela Çiçekleri adlı 2 ciltlik romanım; düşünce suçundan hapis yatıp sonra Anadolu'nun ücra bir kasabasına sürgüne gönderilen Sünni bir öğretmenin ekseninde gelişmekte. Bir işyerindeki Faşizan davranışa karşı gösterilen tavrı sergileyip, Alevi-Sünni, İşçi-işveren ilişkilerini alınteri-direniş temelinde ele alan ve Kerbela Çölünde Yezid'e karşı verilen haklı mücadelenin ve onurlu direnişin, toprağa atılan bir tohum örneği Anadolu'da yeniden Alevilik olarak filizlendiğinin romanı...
Kerbela Çiçekleri 1. Cilt 243 sayfa
Kerbela Çiçekleri 2. Cilt 457 sayfaKitabın Orjinal Adı : Kainattan Yürüdük Şehid-i Kerbela ve Hallac-ı Mansur'a. Araştırma  Kitabı. Yayınevi.  Can  Yayınları. Yazar : Sadık Erenler Kategori : DINLER ve DÜŞÜNCELER Sayfa Sayısı : 416  :  Boyutları : 135-215 Kapak Cinsi : Karton.  Basım Tarihi : 2010-7.   Konu: Yaratılıştan itibaren süregelen inanışlar, dinler, peygamberler ve iz bırakan düşünce liderleri hakkında genel bir bakış.
Homepage
zur Verfügung gestellt
von Vistaprint